اهمیت استفاده از استابلایزر CNC

در توضیح دستگاه استابلایزر باید گفت در حقیقت این دستگاه ها، نوعی ترانس های برق هستند که افت و نوسان های جریان برق را کنترل می کنند. با توجه به نوسانات برقی موجود، هیچ دستگاه برقی ای وجود ندارد که از این نوسانات مصون باشد و دقیقا استابلایزر ها برای این امر استفاده می شوند. اما این استفاده از استابلایزر هنگامی ضرورت زیادی پیدا می کند که ارزش مادی و قیمت تجهیزات برقی شما بسیار بالا بوده و وسیله برقی مورد استفاده گران باشد. در صنعت می توانیم دستگاه های cnc را از جمله همین تجهیزات در نظر بگیریم که نیاز به استابلایزر CNC در آن به طور ویژه احساس می شود. در واقع پرش ها و نوسانات ولتاژی برق می تواند خسارات جبران ناپذیری به تجهیزات صنعتی و حساس شما در چاپخانه ها، کارگاه های CNC، برش و … وارد کند. قبل از  خرید دستگاه استابلایزر بهتر است این مقاله را مطالعه کنید.

استابلایزر cnc چه ویژگی هایی دارد؟

بعضی از ویژگی های استابلایزر cnc عبارتند از :

 • داشتن امکان جبران افت یا افزایش ولتاژ فاز در محدوده ۱۵۰ تا ۳۰۵ ولت با تنظیمات پیش ‌فرض
 • کنترل توالی فاز و تثبیت دامنه ولتاژ هر فاز به صورت جدا از یکدیگر
 • حفاظت کردن از تمام تجهیزات برقی در برابر صاعقه به خصوص cnc ، برش و چاپ
 • مجهز بودن به سیستم حفاظت در مقابل افزایش دمای داخلی
 • داشتن مدار تاخیر قابل برنامه ‌ریزی برای امکان حفاظت بیش‌ تر دستگاه بعد از وصل برق
 • امکان حفاظت از سیستم دستگاه در برابر اضافه بار طولانی
 • حذف نویزهای فرکانس بالا با داشتن فیلتر ورودی
 • امکان تنظیم کردن حساسیت دستگاه متناسب با شرایط برق ورودی و بار
 • داشتن امکان تغییر سطح ولتاژ خروجی
 • قابلیت تغییر حداقل ولتاژ مجاز در خروجی
 • مجهز به صفحه نمایش LCD برای نمایش و تنظیم پارامترهای سیستم
 • دارای دو قابلیت کاری Automatic و Bypass در هنگام به کار بردن برای دستگاه cnc، چاپ و برش
 • مجهز به هشدار صوتی در وضعیت خرابی سنسور های حرارتی یا افزایش دمای دستگاه به علت اضافه بار

چرا باید از استابلایزر برای cnc استفاده کرد؟

باید بدانید در تمام دستگاه های برقی از استابلایزر ها استفاده می شود. اما زمانی که این لوازم الکتریکی و الکترونیکی دارای قیمت بالایی باشند؛ اهمیت استفاده از استابلایزر ها افزایش پیدا می کند. دستگاه های cnc و زیرمجموعه های آن بهتر است با استابلایزر مخصوص کار کنند تا این گونه نوسان ولتاژ به آن ها آسیبی وارد نکند. زیرا صدمه وارده نه تنها می تواند خود دستگاه های cnc و برش را از رده خارج کند؛ بلکه با از کار افتادن خط تولید و کارگاه خسارات بیش تری وارد خواهد کرد. به علت گفته شده باید از استابلایزر CNC در کارگاه ها استفاده کرد. همان طور که می دانید؛ در واقع استابلایزر برق پرنوسان، ورودی را از شبکه توزیع برق دریافت کرده و با جبران‌ سازی یا به عبارتی تضعیف یا تقویت ولتاژ، مناسب ترین میزان ممکن را به تجهیزات و دستگاه های برقی شما از جمله cnc می رساند.
استابلایزر CNC این امکان را دارد تا در دستگاه های زیرمجموعه هم به کار برده شده و این ترانس ها برای هر کاربرد مرتبط هم استفاده شود. برای نمونه استابلایزر های مخصوص:

 • دستگاه برش
 • انواع دستگاه چاپ و چاپخانه
 • برش لیزری
 • دستگاه خم

استابلایزر CNC و ترانس مخصوص دستگاه برش، چاپ، خم

شاید به جرئت بتوان گفت، دستگاه برقی ای نیست که از نوسانات ولتاژی در امان و مصون باشد، مگر آن که از استابلایزر استفاده کند. اما این استفاده از استابلایزر زمانی اهمیت بیشتر می یابد که ارزش مادی و قیمت تجهیز برقی بسیار بالا و گران باشد. در صنعت می توان دستگاه های cnc را یکی از همین تجهیزات دانست که نیاز به استابلایزر cnc در آن بسیار احساس می شود. پرش های ولتاژی برق، میتواند خسارات جبران ناپذیری به تجهیزات صنعتی و حساس شما در چاپخانه ها، کارگاه های CNC و برش و … وارد کند.

بهترین استابلایزر برای دستگاه CNC، چاپخانه و کارگاه برش‌کاری

با توجه به اهمیت دستگاه های بزرگ صنعتی برای صاحبین مشاغل و کارگاه ها، استفاده از استابلایزری مناسب که بتواند برق با دامنه وسیع ولتاژی را رگوله کند، لازم و ضروری است. در واقع استابلایزر مخصوص دستگاه های چاپ در چاپخانه، استابلایزر مخصوص دستگاه cnc ، استابلایزر برای دستگاه خم و برش و … هر یک به تنهایی میتواند تجهیزات برقی صنعتی شما را از گزند آسیب های ولتاژی بیمه کند؛ حتما باید توجه کرد که گارانتی هر کدام از این دستگاه های صنعتی شامل خرابی بر اثر نوسان ولتاژ نمی باشد و به همین دلیل استابلایزرها وارد عمل می شوند

اما از آنجایی که این دستگاه های پرقدرت صنعتی ( به خصوص cnc ها ) با برق سه فاز فعالیت می کنند، استابلایزر مناسب آنها نیز باید سه فاز باشد. به همین جهت، تی بی ام استابلایزرهای سه فاز خود را با بالاترین کیفیت، به روزترین تکنولوژی، ضمانت بلندمدت، بهره گیری از دانش فنی داخلی و قیمتی مناسب، برای استفاده های صنعتی به خصوص در cnc ها ، دستگاه های تراش و برش و خم، لیزر و چاپ ، ارائه کرده است.

برای خرید استابلایزر CNC و استعلام قیمت استابلایزر CNC می توانید با گروه صنعتی تی بی ام تماس بگیرید.