قیمت یو پی اس

UPS مخفف عبارت Uninterruptible power supply ، به معنای منبع تغذیه بدون وقفه است. قیمت یو پی اس : یو پی اس یک منبع تغذیه الکترونیکی است. که وظیفه اصلی آن ، تامین بدون وقفه ی توان مورد نیاز بار مصرفی با قیمت یو پی اس ارزان می باشد ، این سیستم بین برق شهر و دستگاه مصرف کننده قرار گرفته علاوه بر تثبیت و تنظیم برق شبکه مانع از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس مصرف کننده می گردد. همچنین یو پی اس به عنوان منبع توان بدون وقفه با استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری ، برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده را تامین می نماید (قیمت یو پی اس).
درحقیقت استفاده از یک انرژی پشتیبان مانند سیستم تامین انرژی بدون وقفه (UPS) شما را قادر میسازد. که بربیشترمشکلات ناشی ازبرق شهرفائق آیید وهمچنین محافظت دربرابرقطع کلی برق را نیز بدست آورید
شما می توانید سطوح مختلفی ازحفاظت را درمقابل مشکلات برق برای سیستم خود جهت جلوگیری ازتخریب ویا ازدست دادن اطلاعات به کارگیرید.

هزینه مقرون به صرفه  یو پی اس

قیمت یو پی اس با توجه به اینکه روشهای نسبتاً کم هزینه بسیاری را جهت تامین سطوحی ازحفاظت درمقابل مشکلات برق شهری برای تجهیزات می توانید. به کار گیرید، هیچ یک ازآنها نمی توانند. به خوبی یک دستگاه تامین برق بدون وقفه (قیمت یو پی اس) سیستم شما را در قبال مشکلات برق شهر حفاظت کنند.
قیمت یو پی اس زمانی یو پی اس ها به عنوان یک سیستم گران ارزیابی می شدند. اما امروزه با توجه به گران بودن قیمت یو پی اس تجهیزات از نظر سخت افزاری و یا اطلاعات و داده ها ، هزینه تهیه و تامین یک دستگاه یوپی اس کاملا ارزان و مقرون به صرفه می باشد .

بسته به نوع یو پی اس گاهی اوقات سوییچی برای کنترل اینکه کدامیک از منابع نیرو درهرلحظه مورد استفاده قرارمیگیرند تعبیه شده است. این سوییچ به محض اینکه متوجه شود که منبع اولیه قطع شده است. ازحالت اولیه به حالت ثانویه تغییرمیکند وزمانیکه منبع اولیه مجدداً وصل شد از حالت ثانویه به حالت اولیه بازمیگردد.
البته برق شهر، متناوب است و تجهیزات شما ازبرق متناوب استفاده میکند. اگرچه تمامی باتریها برق مستقیم تولید می کنند. بنابراین قسمتی از یوپی اس به نام شارژر عمل تبدیل انرژی متناوب به مستقیم جهت شارژ باتری ها را بر عهده دارد .

قیمت انواع یو پی اس ها

در برخی ازانواع ups ها یک مبدل بزرگ برق متناوب به مستقیم وجود دارد. وinverter همواره نیروی لازم برای راه اندازی وسیله را تامین میکند. وخود inverter انرژی لازم راازمنبع اولیه و ازطریق مبدل برق متناوب به مستقیم یا از باتری تامین میکند.
Ups ها در انواع قیمت یو پی اس گوناگون و اندازه های متفاوت وجود دارند. واحد اندازه گیری یو پی اس ، توان یا VA (حاصلضرب ولتاژ در جریان خروجی ) می باشد. هر چه اینورتر یک دستگاه یوپی اس قویتر باشد. توان و قدرت یو پی اس بیشتر خواهد بود به عبارتی میتوان تعداد و توان تجهیزات بیشتری را پشتیبانی نمود از طرفی هرچه باتری های به کاررفته در یوپی اس از ظرفیت بالاتری برخوردار باشند. زمان برقدهی در هنگام قطعی برق شهر بالاتر خواهد بود .
یوپی اس های قیمت یو پی اس مختلف دارای ویژگی های گوناگونی مانند آلارمهای هشدار به هنگام بروز خطا یا اضافه بار ، نرم افزارکنترل کامپیوتر به منظور ذخیره کردن اطلاعات و خاموش کردن کامپیوتر و امکانات دیگر می باشند.