استابلایزر لیزر پزشکی چیست؟

استابلایزر یا تثبیت کننده ولتاژ دستگاهی به شمار می‌آید که می‌توان با استفاده از آن نوسانات ولتاژ برق را کنترل کرد. در حقیقت این دستگاه باعث می‌شود که ولتاژ خروجی در محدوده ثابتی قرار گیرد. اهمیت این موضوع باعث شده که انواع مختلفی از دستگاه استابلایزر طراحی شود. توجه داشته باشید که هر یک از ترانس یا استابلایزرها ویژگی و کاربردهای مخصوص به خود را دارند که شما باید پیش از خرید استابلایزر لیزر پزشکی از آن‌ها مطلع شوید.

در اکثر مواقع دستگاه استابلایزر برای تجهیزات و سیستم‌های گران قیمت مورد استفاده قرار می‌گیرد تا نوسانات برق، مشکلی را برای تجهیزات الکتریکی الکترونیکی به وجود نیاورد. البته این موضوع به این معنا نیست که استابلایزر برای دستگاه و تجهیزات کوچک‌تر بدون استفاده باشد؛ بلکه شما می‌توانید از این وسیله برای تمام وسایل الکتریکی استفاده کنید.

در نتیجه اگر شما با هر یک از این دستگاه‌ها مشغول به کار هستید، توصیه می‌شود از استابلایزر به ویژه استابلایزر لیزر پزشکی استفاده کنید.

استابلایزر لیزر پزشکی چه کاربردی دارد؟

دستگاه لیزر که در مدل‌های گوناگونی قابل تهیه و استفاده است، دستگاه حساسی به نظر می‌رسد. برای مثال لیزر صنعتی از جمله ابزارهایی به شمار می‌آید که در کارخانه‌ها از آن برای ایجاد برش و مواردی از این دست استفاده می‌شود.

حال شما شرایطی را تصور کنید که به دلیل نوسان‌های برق، این دستگاه دچار آسیب و سوختگی شود. در چنینی شرایطی چه می‌شود؟

مسلما دستگاه لیزر چه در صنعت و چه در امر پزشکی از کارایی بالایی برخوردار است و اگر مشکلی برای آن پیش آید، باید سریعا دستگاه لیزر تعمیر شود. حال تعمیر و برطرف کردن این دستگاه می‌تواند هزینه بسیاری را برای شما به همراه داشته باشد و زمان زیادی را نیز بگیرد.

نکته حائز اهمیت دیگر این است که استفاده از دستگاه لیزر، تنها به صنعت و برش محدود نمی‌شود و شاهد استفاده از آن در محیط آزمایشگاه و کلینیک‌ها برای رفع موهای زائد یا عمل های جراحی نیز هستیم. البته که این دو نوع لیزر صنعتی و پزشکی کاملا با هم متفاوت اند اما در اهمیت هر دو برای صنعت خود شکی نیست و استابلایزر لیزر برای هر دوی آنها وجود دارد. حال در یک تعریف کلی در رابطه با استابلایزر لیزر پزشکی می‌توان گفت که یک سیستم مستقل به حساب می‌آید که شما می‌توانید به راحتی آن را در مسیر ورودی برق دستگاه لیزر قرار دهید. توجه داشته باشید که استابلایزر مخصوص لیزر، به دو صورت فعال و منفعل مورد استفاده قرار می‌گیرد که هر کدام ویژگی و خصوصیات مخصوص به خود را دارند.

برای اطلاع از قیمت استابلایزر لیزر پزشکی با ما در تماس باشید.